pondělí 14. února 2011

Vstupy

Muj obchodni plan je zalozen na 4 vstupnich patternech a to:
  • 1-2-3 formace
  • Ross Hook
  • Breakout of Congestion
  • Breakout of Trading range
Toto jsou formace z Rossova volne siritelneho ebooku "The law of the charts" (TLOC). Pro 1-2-3 a Ross hook navic pouzivam techniku Traders Trick Entry (TTE), opet volne ke stazeni na tradingeducators.com. Vsimnete si, ze vsechny tyto formace jsou typu breakout - tedy prorazeni nejakeho bodu, kde se trh v minulosti zastavil. To je totiz presne ten typ vstupniho signalu, ktery je dulezity v kombinaci s drive popsanou technikou trade managementu - tedy takovy, u ktereho se da predpokladat velke momentum a tedy zasazeni alespon 1. targetu.
Krome techto zakladnich formaci (ktere jsou zdarma k nalezeni na webu a nebudu je tedy do detailu popisovat), pouzivam k obchodovani jeste par doplnkovych "patternu" z tradicniho Price Action pristupu. Tim jsou zejmena analyzy supportu/rezistanci na vyssim timeframe, nez je muj obchodni a pak formace, ktere indikuji, ze se blizi prorazeni - vlajka, trojuhelnik a rising lows/sagging highs.
Vsechny tyto dodatecne signaly pouzivam spise jako podpurne informace, ne primo jako vstupni signaly. Ohledne vlajek a trojuhelniku je mozne se informovat/naucit spostu veci na drive zminovanem vlaknu o EUREXu na skvelych Gladiatorovych screenshotech. Co se tyka klesajicich highs/stoupajicich lows, jde o pomerne pekny pomocny indikator. Pokud se vytvari nejaky muj vstupni pattern do shortu a zaroven je podporen klesajicimi highs, zvysuje se pravdepodobnost uspesneho zasazeni alespon 1. targetu. Totez pochopitelne plati o soupajicich lows a vstupu long.

Jeste neco malo o trade managementu pred zasazenim prvniho targetu: podle Rosse by mel clovek dat na sve pocity a kdyz je v pozici a citi, ze se trh nevyviji tak jak ma, ma okamzite vystoupit. To je asi dobra rada, ale troufnu si tvrdit, ze zacinajici trader se na sve pocity spolehnout tak uplne nemuze. Ross ale taky tvrdi, ze duvodem, proc spousta lidi ztraci je, ze nedokazou ochranit svuj tradingovy kapital a neodriznou vcas sve ztraty. No ja jsem tyto dve teze zkombinoval a to tak, ze trailuju stop loss i PRED zasazenim prvniho targetu a to tak, aby muj risk na kontrakt nikdy neprekrocil muj uvodni stop loss.
Ted by tedy bylo dobre rict, co myslim riskem na kontrakt - risk je vse, co muzu ztratit tedy i otevreny profit. Pokud se tedy moje pozice po vstupu dostane do maleho zisku, zacinam posouvat SL tak, aby rozdil otevreneho profitu a stop lossu neby vetsi nez uvodni SL. Napriklad. Vstoupim do pozice se SL 10 ticku. Trh se pohne 5 ticku mym smerem. Posouvam tedy svuj stoploss z -10 ticku na -5.
Logicke zduvodneni pro to zni: pokud se trh vrati o 10 ticku, neni to proste muj obchod - ja hledam obchody s vysokym momentem, tedy takove, ktere temer okamzite zasahnou muj prvni target a nez cekat, az si trh vezme muj plny stoploss, radsi vezmu malou ztratu a pokusim se vstoupit pozdeji.
Moje taktika tedy je: velikost SL odpovida vzdalenosti k prvnimu targetu a trailing stop je o 1 tick vetsi nez SL. Napriklad tedy SL a 1. PT=8, trailing stop=9 + jakmile je zasazen 1. target, posouvam pro zbytek pozice stop loss na break even.
Protoze obchoduju na rychlem timeframe a behem papertradingu jsem nestihal rychle reagovat, vytvoril jsem si v NinjaTraderovi ATM strategii, ktera cele toto resi za me. Me tedy zbyva jen vybrat vstup, zadat cekajici objednavku (typu stop limit) a dale se obchod uz vyviji sam. Toto mi velmi pomohlo z pohledu psychologie, protoze od zadani objednavky az do ukonceni obchodu nemusim vubec sahat na mys :)

Žádné komentáře:

Okomentovat